Ile kosztuje projekt logo?

W swoje pracy często spotykam się z pytaniem: Ile kosztuje projekt logo? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta. Dlaczego?

Zacznijmy otwarcie, prosto z mostu, bez niepotrzebnych wstępów. Ceny za projekt wahają sie od kilkudziesięciu złotych za amatorski znak, a kończą nawet na kilku tysiącach za profesjonalne logo. Tylko od ciebie zależy, ile jesteś w stanie przeznaczyć na zakup grafiki, która będzie reprezentować twoją firmę.

Wiadomo, że każdy chciałby zapłacić jak najmniej za jak najwyższą jakość. Jednak jeśli projekt logo traktujesz jako kolejny koszt, który musisz ponieść tylko dlatego, że wszystkie firmy mają logo, to jedynym kryterium wyboru będzie cena i wówczas zlecanie logo nie ma większego sensu. W takim wypadku możliwości zaprojektowania logo jest naprawdę wiele. Możesz samodzielnie stworzyć logo np. za pomocą kreatora online. Możesz poprosić o pomoc kogoś kto zabawiał się trochę programem Paint. Możesz kupić gotowy wzór na portalu. Możesz nawet ogłosić konkurs na projekt logo.

Jeśli jednak myślisz poważnie o budowaniu wizerunku swojej firmy, możesz sięgnąć po usługi profesjonalnego grafika, który wie co robi.

Czy twoja firma potrzebuje logo?

Aby podjąć świadomą decyzję powinieneś uzmysłowić sobie kilka istotnych kwestii. Jak znaleźć najlepszego wykonawcę dla siebie oraz jakie cechy składają się na doby projekt logo.

Znalezienie właściwego projektanta może wydawać się trudne, dlatego na co należy zwracać uwagę:

– obejrzyj portfolio projektanta. Oceń jego pracę i doświadczenie. Jeżeli stale tworzy doskonałe projekty logo, możesz mieć pewność, że będzie w stanie zaprojektować dla Ciebie logo,

– nie kieruj się ceną. Najbardziej oszczędna opcja nie zawsze jest najlepsza. Za jakość trzeba zapłacić. Pamiętaj logo to inwestycja na lata,

– znaj swoje cele. Dobry grafik projektuje, biorąc pod uwagę Twoje cele. Wiedz, czego chcesz, ale bądź otwarty na sugestie projektanta,

– pamiętaj, że każdy projekt logo jest inny, a cena powinna to odzwierciedlać. Jeśli grafik od razu podał gotową cenę, nie pyta o cele i wartości Twojej firmy, prawdopodobnie nie bierze sobie do serca przygotowania projektu logo dla Ciebie.

Potrzebujesz logo? Wypełnij formularz wyceny logo

Przeczytaj także Ile kosztuje projekt graficzny?

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.