Ćwiczę kreskę (8)

Witam was ponownie w kolejnej serii zestawienia moich cyfrowych ilustracji. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednim zestawieniu coś Wam przypadnie do gustu. Znajdziecie tu tradycyjne grafiki wykonane w ramach ostatnich zleceń, a także kilka rysunków, które wykonałem w ramach ćwiczeń kreski.

Agenci w biegu – ilustracja na podkoszulek

Zacznijmy od ciekawego projektu, ilustracji na podkoszulek. Grafika na odzież została wykona na zlecenie pasjonatów biegania Akademia Bosego Wirusa w skrócie ABW. Dlatego ilustracja przedstawia dwójkę agentów w biegu. Postacie – choć są łatwe do narysowania –  to są zabawne i miłe dla oka. Ale prostota tutaj jest bardzo ważna. Dlaczego?

Nadruk na odzież wykonałem w wektorach. Końcowe grafiki do druku są uproszczone, bez zbędnej ilości szczegółów. Dzięki temu ilustracje można dowolnie skalować w zależności od potrzeb. Grafika będzie się dobrze prezentowała zarówno w mniejszym oraz większym rozmiarze. Tak na marginesie pasjonaci biegania propagują bosą aktywność, toteż  postacie na rysunku są bose…

Robot w słuchawkach – ilustracja na okładkę płyty

Kolejny interesujący rysunek, który mailem okazje przygotować, został przygotowany w trochę innym stylu. To postać siedzącego robota. Ilustracja została wykonana na okładkę płyty. Mamy tutaj nawiązanie do muzyki, dlatego postać ma słuchawki na głowie, które pasują do tematu. Słuchawki podkreślają czym robot zajmuje się, jaką ma profesję.

Łatwo zauważyć, że postać robota także jest uproszczona i w dodatku kształty są zaokrąglone. Okrągłe kształty dobrze nadają się do narysowania robota. W ramach projektu powstały także dwie dodatkowe ilustracje: portret oraz cała sylwetka robota.

Sylwetka robota - ilustracja wektorowa

Pokój kibica – grafika na stronę www

Następny projekt, który przygotowałem to wektorowa grafika na stronę www o tematyce piłki nożnej. Grafika powstała przy pomocy podstawowych kształtów: prostokąta, trójkąta oraz koła. Wiele swoich pracach zaczynam od narysowania podstawowego kształtu. Jednak potem zmieniam taki podstawowy kształt przy pierwszej, nadarzającej się okazji. Dlaczego?

Aby urozmaicić projekt. Korzystając z kształtów w tej ilustracji starałem utrzymać się minimalizm. Celowo nie dodałem zbyt wielu kształtów po to, aby nie utracić przekazu, który grafika ma przekazać.

Nie samą pracą żyje grafik – cyfrowe bazgroły

Kolejny cyfrowy rysunek małego dziecka – dokładnie mojej córeczki – wykonałem w ramach ćwiczenia kreski. Kolorując postać, specjalnie wykorzystałem kontrastowe kolory, przez co rysunek przyciąga wzrok. Ważne aby kontrast był skuteczny, musi być odpowiednio silny. Jeżeli kolory nie są takie same, należy wyraźnie zaznaczyć różnicę między nimi. 

Na koniec kartka z mojego bazgrolnika. Szybki, surowy szkic zainspirowany obecną sytuacją na świecie – jak wygląda walka z koronawirusem. Jak widać pomysł na rysunek można znaleźć wszędzie…

One thought on “Ćwiczę kreskę (8)

  • 21 czerwca 2021 at 10:25
    Permalink

    Wartościowy wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *