Ćwiczę kreskę (4)

Przygotowałem dla Was kolejny zbór ostatnich prac jakie wykonałem w ramach ćwiczeń cyfrowego malarstwa. W zbiorze znalazł się także kolejny projekt, który wykonałem na zlecenie. Mam nadzieję, że cyfrowe ilustracje spodobają się Wam. Zapraszam do oglądania.

Aby poprawić swoje umiejętności plastyczne, staram się znaleźć czas na to, aby więcej rysować. Na co dzień jestem grafikiem komputerowy, który godzinami siedzi przed monitorem i klepie pixele. Nie mam dość dużo czasu aby rysować. Dlatego przygodę z rysunkiem zaczynam od kilku łatwych do zrealizowania celów. Staram się robić po 2-3 rysunki w tygodniu z innymi czynnościami: na przykład szkicuje podczas krótkiej przerwy, czekając aż zagotuje się woda na herbatę. I tak wykorzystując czas między innymi czynnościami kładę podwaliny pod regularną praktykę, aby na poważnie zająć się rysunkiem.

Lubię rysować postacie, szczególnie w stylu kreskówkowym. Przeglądając różne portale staram się znaleźć coś, co wydaje mi się ciekawe. Wiem, że zanim nabiorę wprawy, wykonam wiele gorszych rysunków, ale nie przejmuje się tym. Uwielbiam rysować swobodnie. Mam nadzieję, że korzyści z rysowania wkrótce będą zauważalne, a przede wszystkim rysując, znakomicie się bawię.

Brak pomysłu co by tu narysować? W takich sytuacjach staram się czerpać inspiracje z przyziemnych rzeczy. Święto zakochanych może być świetnym przypływem inspiracji.

Zakochani - szkic

Najbardziej interesuje mnie rysowanie postaci, dlatego na każdym kroku rozglądam się za potencjalnymi pomysłami w tym temacie. Kobiece sylwetki mają w sobie coś, czemu nie można się oprzeć. Rysuje je w nadziei, że któregoś dnia uda mi się wiernie i dokładnie odtworzyć kobiecą sylwetkę.

Tancerka - szkic
Tancerka - digital painting
Sylwetka kobiety - szkic
Sylwetka kobiety - ilustracja
Wojowniczka - rysunek
Wojowniczka - digital painting

Męskie postacie także stanowią wyzwanie dla rysownika. Szczególnie kiedy rysownik stara się wyrazić postać pełną ekspresji na przykład podczas biegu albo w ciekawej pozie.

Postać w biegu - szkic
Necromancer - szkic
Necromancer - ilustracja cyfrowa

Na koniec ilustracja, która powstała na zlecenie – stworzenie okazjonalnego nadruku na kubek, kobieta i mężczyzna, którzy sadzą drzewo. Choć cała moja praca kręci się wokół komputerów, to pomysł zawsze najlepiej rozwijać jest na kartce papieru. Zazwyczaj najpierw opracowuje pomysł w postaci szkicu, a dopiero następnie przechodzę do wykonania projektu na komputerze. W myśl zasady jeśli czegoś nie potrafię narysować na kartce, to na pewno nie uda mi się to na ekranie.

Kobieta i mężczyzna sadzą drzewo - szkic
Kobieta i mężczyzna sadzą drzewo -  ilustracja
Kobieta i mężczyzna sadzą drzewo - nadruk ilustracja na kubku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *