Ćwiczę kreskę (9)

Nadszedł ten szczęśliwy okres, kiedy mogę pokazać Wam kolejne zestawienie moich rysunków. Tym razem wykonałem ilustracje do bajki, a dokładnie do Teatrzyku Kamishibai. Mam nadzieję, że cyfrowe rysunki przypadną wam do gustu i będzie Wam się przyjemnie je przeglądać.

Ostatnio miałem okazję pracować nad ciekawym projektem oraz przy okazji poćwiczyć trochę kreskę. Moim zadaniem było wykonanie kolorowych rysunków do bajki, a dokładnie ilustracji do Teatrzyku Kamishibai.

Teatr ilustracji

Nie wnikając w szczegóły Teatrzyk Kamishibai, to teatr ilustracji, lub inaczej teatr obrazkowy dla dzieci. Teatrzyk jest drewniany w formie skrzynki. W teatrzyku wykorzystujemy kartonowe ilustracje. Kolorowe rysunki przedstawiają bajkę. Na odwrocie każdej karty znajduje się tekst, który czyta opowiadający. Po przeczytaniu tekstu z danej karty, czytający wyjmuje z teatrzyku pierwszą ilustrację i przekłada ją na koniec.

Wszystkie ilustracje wykonałem cyfrowo. Są to proste ilustracje przestawiające historię jeżyka. Bajka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

5 thoughts on “Ćwiczę kreskę (9)

 • 7 grudnia 2020 at 10:45
  Permalink

  Dzień dobry
  Obrazki ekstra.

  A czy można prosić o tekst do opowiadania

 • 28 grudnia 2020 at 21:03
  Permalink

  Cudowna ta kreska! A czy tekst też się pojawi?

 • 21 maja 2021 at 11:56
  Permalink

  Świetna kreska czas na dodanie opowiadania do niej.

 • Pingback: Ćwiczę kreskę (10) - ilustracje do bajki dla dzieci

 • 23 marca 2022 at 19:47
  Permalink

  Dzień dobry, bardzo ładna historyjka. Czy jest miejsce w sieci gdzie można sie zapoznać zarówno z ilustracjami i opowiadaniem czyli całym teatrzykiem kamishibai?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *