Ćwiczę kreskę (5)

Minęło już trochę czasu od ostatniego artykułu na temat cyfrowego rysowania. Stało się tak, ponieważ miałem sporo pracy. Dzisiaj dodaję kolejny wpis – zobacz, to co udało mi się nakreślić.

Podobno każdy uwielbia rysować postacie. Zarówno hobbiści, jak i ilustratorzy, malarze, rysownicy komiksów czy koncept artyści. Wszyscy, którzy pragną dobrze narysować postać muszą wiele ćwiczy i trenować.

Postacie od dawna były moim ulubionym tematem. Mam nadzieję, że przestawione tu ilustracje spodobają się Tobie.  Niektóre rysunki mogą wydawać się bardzo proste, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.

Żeby zacząć, musimy mieć coś na początek. Pulchny chłopczyk to dobry punkt wyjścia. Jest to prosta ilustracja, w sam raz do ćwiczenie i uczenia się jak narysować kształt głowy.

Pulchny chłopczyk - szkic
Pulchny chłopczyk - ilustracja
Pulchny chłopczyk - cyfrowa ilustracja

Eksperymentowanie jest częścią rysowania. Tylko tak możemy się nauczyć czegoś nowego. Gdy szkicuję postać kobiety, daję się ponieś emocjom.  

Twarz kobiety - emocje szkic

Aby wyrazić nieco ekspresji nie poprzestaje tylko na minach. Poniższy postać w zamyśle ma być słodka, ponieważ napawa się pięknem swojego dziecka.

Matka z dzieckiem szkic

W przypadku rysowania sylwetek kobiecych, ciekawa poza sprawia, że postać zyskuje na atrakcyjności.     

Kobieta na krześle - szkic

Ostatnie dwa przykłady to ilustracje wektorowe. Ćwicząc kreskę staram się korzystać z różnych technik, dzięki czemu mogę się rozwijać. W przypadku ilustracji wektorowych, punktem wyjścia jest także wstępny szkic, który jest niezbędny do porwanego stworzenie wektorowej  postaci.    

Twarz mężczyzny - szkic
Twarz mężczyzny - ilustracja wektorowa
Drwal - szkic
Drwal - ilustracja wektorowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *