Ćwiczę kreskę (3)

Kolejny artykuł z serii ćwiczę kreskę, dlaczego grafik powinien rysować. Tym razem przedstawiam kilka prac, które ostatnio nakreśliłem.

Aby uświadomić sobie, jak ważne w procesie projektowania graficznego jest szkicowanie, nie trzeba być artystą. Posługiwanie się ołówkiem czy tabletem graficznym pomaga zdecydowanie rozwinąć kreatywności. Dlatego staram się narysować wszystko co przyjdzie mi do głowy.


Raper prosiak - szkic
Raper prosiak - ilustracja

Na wstępie przedstawiam ilustracją wektorowa –  postać rapera prosiaka. Rysując postać wektorową stawiam na prostotę, dzięki czemu wstępny szkic łatwiej jest odtworzyć w programie graficznym.

Zaznaczmy, że umiejętność odtwarzania rysunków z komiksów, animacji jest bardzo wartościowa. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze większość z nas zaczyna przygodę z rysunkiem od rysownia cudzych postaci. Po drugie wielu artystów rysuje postacie zaprojektowane przez kogoś innego. W końcu po trzecie jeśli chcesz stworzyć coś zupełnie nowego, oryginalnego, to nauka rysowania przyda się do opanowania wszystkich zasad, dzięki czemu będziemy mieć lepszy start.

Poniżej prezentuje narysowany zestaw prostych postaci kobiecych: kobietę z pistoletem, czarownicę z papierosem oraz nastolatkę.

Kobieta z pistoletem - szkic
Nastolatka - ilustracja
Czarownica - szkic
Nastolatka - szkic
Nastolatka - ilustracja

Przede wszystkim, aby rozwinąć swoje umiejętność rysownicze, koncentruje się na tym co mnie najbardziej inspiruje i pobudza do pracy. Nie rysuję od razu bardzo złożonych ilustracji z tłem oraz szczegółowymi detalami. Tło, detale, kolory, cienie oraz inne elementy mogę dodać później. Dzięki takiemu podejściu całą uwagę mogę skupić na pierwszym planie. Następnie poprawiać błędy, gdy pojawi się taka potrzeba oraz na samym końcu dopracować ilustrację.

Dziewczyna na motorze - szkic
Dziewczyna na motorze szkic - rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *