Wstępniak – pierwszy wpis na moim blogu

Pierwszy wpis na bloguNadszedł ten czas. Zwlekałem i zwlekałem, aż w końcu  przyszedł ten dzień.  Dzisiaj pierwszy wpis na moim blogu. O czym będzie ten blog? Przypuszczam, że większość z was, którzy tu zaglądną nie będą mieć zielonego pojęcia o czym tu będę pisał…

W ciągu dnia pracuje jako grafik komputerowy w drukarni offsetowej. Do moich obowiązków należy miedzy innymi sprawdzanie plików, które późnej trafiają do druku.  Nocą staje się grafikiem freelancerem, który zajmuję się tworzeniem kreatywnych projektów do druku i do Internetu.  W swojej kilkuletniej  pracy zauważyłem, że niemało początkujących grafików ma problemy z poprawnym przygotowaniem plików do druku.

Kreatywność grafika nie zna granic. Potrafi on wymyślić niemal wszystko. To dobrze, taki powinien być każdy grafik, gorzej jednak jak nie zna on pojęć takich jak: spady, RGB, CMYK, kolory dodatkowe, overprinty, zamienić fonty na krzywe, głęboka czerń,  itp.  Dlatego pierwsze wpisy poświęcę podstawowym zasadom  przygotowania pracy do druku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.