Dlaczego warto mieć własną stronę internetową?

Może się zastanawiasz czy warto mieć własną stronę internetową? Korzystasz jedynie z tradycyjnych metod reklamy takich jak ulotki, foldery itp. Ewentualnie posiadasz konto firmowe na facebooku. Traktujesz stronę internetową jako coś, co nie jest odpowiednie dla Ciebie. Pozwól, że wyjaśnię dlaczego warto mieć własną stronę www.

Otóż pomysł mojej własnej strony internetowej narodził się już dość dawno, a pierwsza jej odsłona pozostawiała dużo do życzenia… Z początku projektowanie grafiki oraz inne prace pochłaniały mnie tak, że nie miałem czasu, by zaprojektować ciekawie wyglądającą stronę, a następnie ją opublikować.

Na szczęście zauważyłem, że coraz więcej firm wybierało Internet jako korzystniejsze miejsce reklamy. Korzystniejsze zarówno pod względem ceny, atrakcyjności formy oraz ilości informacji, które można przekazać klientowi.

Obecność w sieci jest już niemal obowiązkowa. Jeśli nadal nie widzisz potrzeby istnienia w Internecie uświadom sobie, że Twoja konkurencja już tam jest i aktywnie pozyskuje tą drogą nowych klientów.

Być może pomyślisz, że jako grafik komputerowy, freelancer muszę aktywnie się promować. Potrzebuję miejsca, gdzie poza publikowaniem moich przykładowych prac mogę także prowadzić własnego bloga, rozwijać swoje myśli itp.

Spójrz na to z drugiej strony. Najczęstszym celem stawianym przed stroną internetową jest prezentacja Twojej oferty. Strona pełni rolę wirtualnej reklamy, która 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, gotowa jest udzielić informacji zainteresowanym osobom.

Może Ci się wydawać, że aby prezentować swoją firmę w Internecie wystarczy konto na portalu społecznościowym. Ale dzięki własne stronie, potencjalny klient będzie mógł na bieżąco uzupełniać wiedzę. Strona www daje możliwość pisania o różnych innych ciekawych rzeczach, które niekoniecznie nadają się na temat postu.

Posiadanie strony może zaowocować ciekawymi propozycjami udziału w różnych projektach. Gdy patrzę na swoją stronę www z perspektywy czasu i pracy, nasuwa mi się myśli, że moja strona stała się podstawową platformą kontaktu z klientami. To właśnie na stronie, potencjalny klient sprawdza, jakie projekty wykonałem, szuka odpowiedzi na swoje pytania oraz nawiązuje ze mną kontakt.

Pamiętaj, że strona www spełnia różne funkcje. Internetowa wizytówka firmy może mieć charakter handlowy, usługowy, produkcyjny itp. Załóżmy, że prowadzisz sklep z odzieżą dla dzieci. Twoja strona będzie miała charakter handlowy.  Na Twojej stronie możemy zamieścić informacje o firmie, jej działalności, ofercie, promocjach oraz sklep internetowy. Taka witryna może przy dobrym prowadzeniu i odpowiednim podejściu zaowocować w stosunkowo bliskiej przyszłości zyskami ze sprzedaży.

Twoja strona powinna ciągle ewoluować, kusić promocjami i nową ofertą. Decydując się na władną stronę, musisz pamiętać, że prowadzenie serwisu jest bardzo czasochłonne. Nie możesz pozwolić, by strona zwolniła tempo, ponieważ ludzie przestaną ją odwiedzać i kupować. Stare ceny, nieaktualna oferta oraz nieciekawe promocje zniechęcą internautów do odwiedzin.

Nieco inaczej wygląda sprawa strony firmy usługowej. Załóżmy, że prowadzisz warsztat blacharsko-lakierniczy. Świadczysz jedynie usługi związane z lakiernictwem i blacharstwem pojazdowym. Twoja strona powinna zawierać informacje o firmie, adres i godziny pracy, mapkę jeżeli trudno do niego trafić, informacje o świadczonych usługach oraz cennik. Strona taka nie wymaga częstych aktualizacji, ponieważ ma jedynie charakter informacyjny. Dane zawarte na stronie powinny być zawsze aktualne. Nie możesz sobie pozwolić na to, by numer telefonu był nieaktualny lub by poczta elektroniczna pozostawała bez odpowiedzi. To źle świadczy o Twojej firmie.

Podsumowując, z całą pewnością mogę powiedzieć, że warto mieć własną stronę interentową. Ale bez względu na branżę i prowadzoną działalność pamiętajmy aby na Twoje stronie www:

– dane były zawsze aktualne,

– poczta nie pozostawała bez odpowiedzi,

– obowiązkowymi elementami są dane teleadresowe.

Nieaktualna lub błędnie wykonana strona to antyreklama firmy. W zasadzie takiej strony nie powinno być w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *