Jak dbać o firmową stronę internetową?

Własna firmowa strona w sieci to obecnie niemal konieczność. Jeżeli masz stronę internetową to musisz widzieć, że strony www nigdy nie da się ukończyć. Najlepiej pomyśl o niej jak o ogrodzie, o który trzeba stale dbać. Musisz regularnie wykonywać kilka czynności, analogicznie do podlewania, koszenia trawy oraz plewienia ogrodu. Należy pamiętać, że w przypadku stron www prace te nigdy jednak nie ustają, nawet z nadejściem zimy.

Jak_dbac_o_firmowa_strone_wwwSieć pełna jest witryn, o które przestano się troszczyć. Nie pozwól, aby na Twojej zaniedbanej stronie, nieaktualne treści, dane kontaktowe czy nieaktywne linki zniechęcały do Ciebie potencjalnych klientów.

Jak dbać o firmową stronę internetową?

Utrzymywanie witryny wiąże się z wykonywaniem pewnych czynności raz na tydzień, miesiąc lub rok. Spróbuj sporządzić regularny harmonogram, aby nie zapomnieć o ważnych czy prostych czynnościach.

Zadania do wykonywania co tydzień

Sprawdź linki e-mailowe. Upewnij się, czy wszystkie linki e-mailowe działają i czy otrzymujesz wysyłaną przez nie pocztę.

Przetestuj formularze. Przetestuj formularze, aby sprawdzić, czy zapisują prawidłowe dane i zwracają właściwe informacje użytkownikowi.

Zadania do wykonywania co miesiąc:

Sprawdź linki. Przejrzyj wszystkie linki ręcznie lub przy użyciu walidatora.

Zwróć szczególną uwagę na odnośniki wychodzące, ponieważ inne strony mogą zmieniać adresy lub wyłączać się.

Sprawdź ranking w wyszukiwarkach. Powinieneś od czasu do czasu sprawdzać, jakie miejsce zajmuje Twoja witryna w wyszukiwarkach po wpisaniu słów kluczowych.

Zadania do wykonywania co rok

Odnów domenę. Odnawiaj swoją domenę raz na rok. Możesz ją odnawiać na dłuższy okres, ale i tak powinieneś przeglądać stan swojej domeny co rok. Dostawcy hostingu zwykle sami przypominają Ci o tym.

Sprawdź przeglądarki. Nowe wersję przeglądarek wychodzą cały czas. Najlepiej testuj swoją stronę za każdym razem, kiedy pojawia się nowa wersja, ale raz na rok też wystarczy.

Stwórz kopie zapasowe plików. Nawet jeśli nie wprowadziłeś w ciągu roku większych zmian na stronie, to i tak powinieneś stworzyć jej kopię zapasową. Kopii zapasowych nigdy za wiele, a powinieneś je tworzyć przynajmniej raz do roku.

Sprawdź swój certyfikat SSL. Jeżeli korzystasz z zabezpieczeń Secure Sockets Layer (SSL), być może musisz corocznie odnawiać swój certyfikat.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *